Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Kauakestev, energiatõhus ja kergesti hooldatav Fenestra Passive Fixed aken sobib hästi igale kodule. Mitteavanev puitalumiiniumaken, millel on parendatud kolmekordne selektiivklaas.
Mitteavaneva aknatüübi eeliseks on võimalus valmistada suuremõõdulisi aknaid. Akna lengid on kaetud alumiiniumprofiilidega. Akendele saab soovi korral tellida ribakardinad ja  dekoratiivliistud. Mudelil on lai valik erinevaid viimistluslahendusi. Kõik meie tooted on testitud sertifitseeritud katselaborite poolt.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

  • U-väärtus kuni 0,78 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Lai valik erinevaid klaaspakette ning võimalus erikujulistele akendele
  • Soovi korral võimalus tellida ribakardinad ning dekoratiivliistud
  • MSE-tüüpi puitalumiinium aknad valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele tellimustööna ISO 9001-kvaliteedisüsteemi järgi.

Puit

Männipuit on valitud ja töödeldud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Akna lengid on valmistatud vähemalt kolmekihilisest liimpuidust (mänd) ning liimitud ilmastikukindla liimiga D4.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Standardpaketis on kolmekordne parendatud omadustega SFS-standardijärgne klaaspakett 3K4Sel/4/4Sel-18 CU+ARG.

Klaaspaketi paksus kuni 60mm.

Eritellimusel turvaklaasid, klaaspaketid helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengisügavus 128,5 mm, 168,5 mm või 208,5 mm.
Soovituslik pindala 6 m².

Soojapidavus: ?

U-arv 0,75 W/m²K
testimõõt 1 230 x 1 480 (TÜV)

Heli­isolatsioon: ?

Rw = 32-48 dB
Ctr = 27-45 dB

Tihendid:

Lengikatte alumiiniumprofiilidele on lisatud vee- ja tuuletõkketihend, värvusega helehall või must. Klaaspaketi ja puitlengi vaheline ruum täidetakse silikooniga.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse meie tehases ilmastikukindlate värvide, peitside ja lakkidega (AkzoNobel, TINTEX). Värvivalik on lai

Varustus

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni AkzoNobel või TINTEXi kataloogist.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Puitalumiiniumaken PASSIVE FIXED

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.