Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Kauakestev, energiatõhus ja kergesti hooldatav Fenestra Primus aken sobib hästi igale kodule. Pöördavatava puitalumiiniumakna leng on kaetud alumiiniumprofiilidega ja välisraam on
alumiiniumist. Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja -luugid ning dekoratiivliistud. Mudelil on lai valik erinevaid viimistluslahendusi.
Kõik meie tooted on testitud sertifitseeritud katselaborite poolt.

Puitalumiiniumaken PRIMUS

  • U-väärtus kuni 0,85 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Erikujuliste akende võimalus: ümarad, kaarjad, kaldnurksed.
  • Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja –luugid ning dekoratiivliistud
  • Aknad valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele tellimustööna ISO 9001-kvaliteedisüsteemi järgi.

Puit

Männipuit on valitud ja töödeldud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Akna lengid on valmistatud vähemalt kolmekihilisest liimpuidust (mänd) ning liimitud ilmastikukindla liimiga D4. Akna raamid on valmistatud oksavabast männipuidust ning nähtav peitsitud/lakitud
pind on ilma sõrmjätkudeta.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Siseraamil kasutame argoontäitega kahekordset selektiivpinnaga klaaspaketti. Välisraamis kasutame standardina 4mm klaasi.

Eritellimusel turvaklaasid, klaaspaketid helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengisügavus 130 mm, 170 mm või 210 mm.
Soovituslik pindala raamil 3 m², lengil 6 m².

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 1,0 W/m²K
U-arv eriklaasiga 0,85 W/m²K
testimõõt 1 190 x 1 190 (EES Oy)

Heli­isolatsioon: ?

Rw = 42-50 dB
Ctr = 35-47 dB

Tihendid:

Tihenditena kasutame TPE-tihendeid.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse meie tehases ilmastikukindlate
värvide, peitside ja lakkidega (AkzoNobel või TINTEX). Värvivalik on lai.

Varustus

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni Akzo või TINTEXi kataloogist.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PRIMUS

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.