Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Fenestra Fenix Fixed on mitteavanev, üheraamiline kolmekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken, mille raam ja leng on väljastpoolt kaetud alumiiniumprofiilidega.
Fenix Fixed on kasutatav samas aknalengis kõrvuti avaneva osaga, olles välimuselt teise aknaga täiesti identne. Mitteavaneva aknatüübi eeliseks on võimalus ehitada suuremõõdulisi aknaid.

Puitalumiiniumaken FENIX

  • U-väärtus kuni 0,83 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Lai valik erinevaid viimistluslahendusi
  • Selektiivklaas tagab tipptasemel soojusisolatsiooni

Puit

Kolmekihiline liimpuit (mänd) vastavalt kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Lengid on liimitud sõrmjätkatud puitlamellidest ilmastikukindla liimiga D4.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Standardpaketis on kolmekordne parendatud omadustega SFS-standardijärgne klaaspakett 3K4Sel/4/4Sel-18 CU+ARG. Klaaspaketi paksus 48mm. Eritellimusel on võimalik tellida turvaklaasid, klaaspaketid helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju  vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Raami maksimaalne pindala 6m² , lengil 6m²

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 0,83;
U-arv eriklaasiga 0,79 (EES arvutuslik, mõõt 1230×1480)

Heli­isolatsioon: ?

Standardklaasil Rw = 33 dB
Eriklaasil kuni Rw = 42 dB

Tihendid:

Lengikatte alumiiniumprofiilidele on lisatud vee- ja tuuletõkketihend. Värvus helehall ja must. Klaaspaketi ja  puitlengi vaheline ruum täidetakse silikooniga.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse värvimise (näiteks RAL kataloog) või peitsimise ja lakkimise teel (AkzoNobel TINTEX kataloog).

Varustus

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni Akzo TINTEXi kataloogist.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX FIXED

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.