10 sammu, kuidas valida koju õige aken ja rõduuks

Enne akende või rõduuste ostu kavandamist tasub mõelda oma soovidele ja nõudmistele toodete osas. Nii saab meie müüja pakkuda Sinu koju kõige sobivamad lahendused. Kui jääd soovide reastamisel hätta, võta meiega julgelt ühendust!

Tingimused

Asukoht ja ehituseeskirjad:

Asukoht

Kus Sinu kodu asub? Klaaside valimisel arvesta kindlasti ilmakaarte ja võimalike müraallikatega, nagu tiheda liiklusega teed ja tänavad.

Ehituseeskirjad

Enne akende ja rõduuste ostmist tutvu hoonele kehtivate muinsuskaitse- või ehituseeskirjadega ning muude võimalike piirangutega.

Klaasimisnõuded

Millist energiaklassi ja U-väärtust, heliisolatsiooni ja päikesekaitset vajad

Energiaklass ja U-väärtus

Akende valik mõjutab märgatavalt hoone energiatõhusust. Energiasäästlik aken muudab energiakao minimaalseks ning hoiab sellega kokku küttekulusid, mis on eriti kasulik suurte akende puhul.

Heliisolatsioon

Kas korterisse või mõnda tuppa on kosta liiklust või muud pidevat müra? Aknatüübi valik mõjutab suuresti heliisolatsiooni, näiteks on ülimalt tõhusad avatavad kaheraamsed aknad. Lisaks saad klaaspakettide abil heliisolatsiooni veelgi parandada.

Funktsionaalsused

Rulood, värskeõhuklapid, pinnatöötlus, restid ja putukavõrgud aitavad sul kõik oma koduseid tingimusi veelgi mugavamaks muuta

Päikesekaitse

Kas Sinu aknad on suunatud lõunasse või läände? Päikesekaitseklaasidega pole sel vahet, sest need hoiavad parajat toatemperatuuri aasta ringi.

Ventilatsiooniavad ja -tuulutusklapid

Kui suuri ventilatsiooniavasid Sa vajad ja kuidas need võiksid paikneda? Näiteks mõnel juhul võidakse korteriomanikelt nõuda, et tuulutusaken või -ava oleks igas toas.

Värskeõhuklapp

Kuidas on lahendatud maja ventilatsioon? Vahel võib vanemate majade puhul tekkida vajadus värske õhu sissevoolu hulka suurendada. Seda on lihtne teha akendesse integreeritud värskeõhuklapiga.

Käelisus

Millises suunas sooviksid oma aknaid avada? Akende käelisus määratakse tavaliselt seestpoolt. Vasakule poole avanevas aknas on hinged vasakul ja paremale avanevas aknas paremal küljel.

Lukud

Milliseid lukke oma ustele ja akendele soovid? Kas peres on väikesed lapsed ning vajad lisalukustust?

Välimus ja lisatarvikud

Aknad ja uksed on sisekujunduselemendid. Lingid, kremoonid, tuulutusaknad ja -avad, hinged, nende pinnatöötlus ja lukustus – võimalusi on palju.

Furnituur ja selle pinnatöötlus

Milline furnituur Sulle meeldib? Fenestra akendele sobivate linkide valik on lõputu. Iga idee leiab lahenduse! Vaata lähemalt SIIT

Pinnatöötlus

Millised värvid sobivad Sinu maja stiili ja välimusega? Lisaks standardtoonidele saad meie värvikaardi järgi valida tooni, mis sobib just Sinu kodu akendele. Värvivalik on lõputu, veendu selles SIIN

Ribakardinad

Kas vajad oma kodus pimendusvõimalust või päikesekaitset? Lisaks praktilisusele on rulood ka head sisekujunduselemendid, kuna neid saab tellida kõikvõimalikes värvitoonides. Meie valikus leidub nii traditsioonilisi ruloosid kui ka moodsaid integreeritud juhtimisseadmetega aknakatteid.

Iluliistud

Kas soovid oma akendele lisada iluliiste? Meie erineva disaini ja värvivalikuga toodete seast leiad selleks rohkelt võimalusi.