Korduma kippuvad küsimused
Akende soojapidavust arvestatakse U-arvu järgi, mis tänapäevastel kvaliteetsetel akendel on 0,7 ja 1,0 vahel. See sõltub peamiselt akna tüübist, klaaspaketi komponentidest ja akna suurusest. Mida väiksem on U arv, seda suurem soojapidavus. Akna U-arv (Uw) näitab, mitu vatti tunnis ühe aknapinna ruutmeetri kohta toast soojust väljub juhul, kui välistemperatuur on sisetemperatuurist 1 kraad madalam.
Kevadel ja suvel võib ruumi temperatuur tugeva päikesekiirguse tõttu kiiresti tõusta. Kui soovid hoida madalamat temperatuuri, tuleks kasutada päikesekaitseklaase. Need on tavaliselt spetsiaalse pinnakattega. Päikesekaitse selektiivklaasid tagavad samal ajal hea soojusisolatsiooni (madal U-väärtus) ja vähese päikeseenergia sisenemise ruumi.
Päikesekaitset väljendatakse väärtusega g või Sf. Mida suurem g-väärtus, seda tugevam on nn kasvuhooneefekt. Mida väiksem g-väärtus, seda stabiilsem on ruumi temperatuur.
Klaasi mürasummutavust mõõdetakse mürasummutusindeksi Rw või Rw+Ctr väärtusega, mida väljendatakse detsibellides (dB). Mida suurem see näitaja on, seda paremini klaas müra summutab. Tiheda liiklusega tänava, raudtee, lennujaama või kiirtee ääres asuval hoonetel tasub kasutada mürasummutavaid aknaid. Akna mürasummutavuse juures on tähtsad järgmised tegurid:
- kaheraamilisel aknal võimalikult lai lengilaius, mille puhul on raamid teineteisest võimalikult kaugel
- klaaside erinev ja võimalikult suur paksus: eri paksusega klaasidest pakett ja asümmeetriline konstruktsioon tõhustavad heliisolatsiooni
- klaaside lamineerimine: lamineeritud klaasi puhul kasutatakse kahte või enamat klaasikihti. Müra summutamise seisukohalt on parim spetsiaalse mürasummutuskile kasutamine.
LT näitab protsentuaalselt (%) kui palju läbib klaasi nähtava valguse hulk.
Ohutu klaas on kas karastatud või lamineeritud klaas. Nende purunemisel ei teki teravaid klaasikilde, mistõttu kasutatakse selliseid klaase suuremate ning põrandapinnast algavate akende ja rõduuste puhul.
Tuulutusventiilid aitavad kodus tagada efektiivse ventilatsiooni, et siseõhk oleks ruumis värske ja tervislik. Ventiilid on projekteeritud selliselt, et välisõhk seguneb sooja siseõhuga toa üla-osas, tänu millele ei teki toas tuuletõmbust. Loe rohkem SIIT.
Leiliruumides võib termostressi tõttu olla suurem klaasi purunemise oht. Seetõttu soovitame saunades kasutada karastatud klaasi koos sobiva viimistlusega.
Kõik oleneb akna mõõtmetest, tüübist ning klaaspaketi valikust. Võimalusi on erinevaid, võta meie müügimeeskonnaga ühendust ja leiame Sulle sobiva lahenduse!
Klaasi termiline purunemine ehk termostress võib tekkida, kui temperatuuride erinevus klaasi eri punktides ületab teatud piiri. Termiline purunemine sõltub klaasi tüübist ja kvaliteedist. Termostress saab enamasti alguse klaasi servade suhtes 90-kraadise nurga all ning sellele järgneb looklev mõra.
Sellise viimistlusega, nagu soovid. Tutvu meie võimalustega lähemalt SIIN.
Saksa tüüpi aken on üheraamne ja sissepoole avatav (kald-pöördavanemisega) aken. Just seda aknatüüpi kasutatakse Eesti uusarendustes ja ühiskondlikes hoonetes kõige rohkem. Vaata lähemalt SIIT.
Soome tüüpi aken on kaheraamne ja sissepoole pöördavatav. Seda kasutatakse kõige enam juhul, kui ruumis soovitakse eriti head mürasummutust. Vaata lähemalt SIIT.
Esialgse hinnapakkumise koostamiseks on tellijal vaja esitada akende spetsifikatsioon. Kui see puudub, piisab ka käsitsi tehtud visanditest. Loe SIIT täpsemalt, millele enne akende ja rõduuste tellimist tähelepanu pöörata.
Jah, Fenestra akendele ja rõduustele kehtib kaheaastane garantii olenemata sellest, kes need paigaldab. Garantii ei kehti ebaõigest paigaldusest tulenevate probleemide puhul.
Tavalahendustega toodete tootmisprotsess kestab 4–5 nädalat ja saab alata hetkest, kui kõik andmed (k.a mõõtmise käigus kogutud) on lõplikult paigas. Erilahenduste korral tuleb arvestada võimalike pikemate valmistusaegadega. Lisaks võib tarneaeg olla pikem kevad- või suveperioodil (kuni 8 nädalat). Et aknad ja uksed valmiksid kindlalt soovitud ajaks, soovitame valmimisajale vormistada eelbroneeringu.
Ehitustoodetele lisatud CE-märgisega kinnitab tootja, et toode vastab Euroopa Liidu asjakohaste direktiivide nõuetele. CE-märgistusega tooted on testitud Euroopa standardite kohaselt ning sellega tagatakse, et kõigile tootjatele kehtivad võrdsed nõuded ja tingimused.
Testilaborite sertifikaadid annavad tellijatele kindluse, et tootel on olemas lubatud omadused. Akende tootestandardi kohaselt peab valmistaja avaldama toote tuulekestvuse, sademekindluse, õhutiheduse ja soojusisolatsiooni klassid.