Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Kauakestev, energiatõhus ja kergesti hooldatav Fenestra Fenix aken sobib hästi nii üksikelamutesse kui kortermajja. Üheraamiline kolmekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken on sissepoole
pöördavatav või pöörd- ja kaldavatav. Akna raam ja leng on väljastpoolt kaetud alumiiniumprofiilidega. Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad,  tuulutusluugid ning dekoratiivliistud. Värvivalikuid on palju. Kõik meie tooted on testitud sertifitseeritud katselaborite poolt.

Puitalumiiniumaken FENIX

  • U-väärtus kuni 0,83 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning vastab kvaliteedistandardile EVS-EN 14351
  • Lai valik erinevaid klaaspakette ja viimistluslahendusi
  • Selektiivklaas tagab tipptasemel soojusisolatsiooni
  • Erikujuliste akende võimalus: ümarad, kaarjad, kaldnurksed jne.

Puit

Männipuit on valitud ja töödeldud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Akna lengid on valmistatud vähemalt kolmekihilisest liimpuidust (mänd) ning liimitud ilmastikukindla liimiga D4. Akna raamid on valmistatud oksavabast männipuidust ning nähtav peitsitud/lakitud pind on ilma sõrmjätkudeta.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Standardpaketis on kolmekordne parendatud omadustega SFS-standardijärgne klaaspakett 3K4Sel/4/4Sel-18 CU+ARG. Klaaspaketi paksus 48mm. Vaheliistu laius 18mm. Eritellimusel turvaklaasid, klaaspaketi helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju  vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengi sügavus 84mm.
Soovituslik pindala raamil 3 m², lengil 6 m²,
raami kaal kuni 130kg.
Erilahendusena suuremad mõõdud võimalikud.

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 0,83 W/m²K
U-arv eriklaasiga 0,79 W/m²K
testimõõt 1 190 x 1 190 (EES Oy)

Heli­isolatsioon: ?

Standardklaasil Rw = 33 dB
Eriklaasil kuni Rw = 42 dB

Tihendid:

Tihenditena kasutame erinevaid kõrgekvaliteedilisi tihendeid.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse meie tehases ilmastikukindlate
värvide, peitside ja lakkidega (AkzoNobel või TINTEX). Värvivalik on lai.

Varustus

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Fenestra toodetel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RRi kataloogist; peitsitooni Akzo Nobel või  TINTEXi kataloogist.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Üheraamiline puitalumiiniumaken FENIX

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.