Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Fenestra Primus Fixed on mitteavatav puitalumiiniumaken, mille välisraam ja leng on on väljastpoolt kaetud alumiiniumprofiilidega.  Mitteavaneva aknatüübi eeliseks on võimalus ehitada suuremõõdulisi aknaid.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

  • U-väärtus kuni 0,89 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Akendele saab soovi korral tellida ribakardinad ning dekoratiivliistud
  • Aknad valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele tellimustööna ISO 9001-kvaliteedisüsteemi järgi.

Puit

Okaspuu, töödeldud ja valitud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Lengid on liimitud sõrmjätkatud puitlamellidest ilmastikukindla liimiga D4.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Erinevalt teistest aknatüüpidest on siin klaaspakettide konfiguratsiooni valik väga lai. Selle aknatüübi eeliseks on suur valgusava ning klaaspaketi koosseisust tingituna väga head soojapidavusnäitajad.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengisügavus 130 mm, 170 mm või 210 mm

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 0,89;
U-arv eriklaasiga kuni 0,82 (VTT arvutuslik, mõõt 1230×1480)

Heli­isolatsioon: ?

Rw = 32-48 dB
Ctr = 27-45 dB

Tihendid:

Lengikatte alumiiniumprofiilidele on lisatud vee- ja tuuletõkketihendid, värvusega helehall ja must. Klaaspaketi ja puitlengi vaheline ruum täidetakse silikooniga.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse värvimise (näiteks RAL kataloog) või peitsimise ja lakkimise teel (AkzoNobel TINTEX kataloog).

Varustus

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni Akzo TINTEXi kataloogist.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Puitalumiiniumaken PRIMUS FIXED

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.