Kaheraamiline puitaken BASIC

Kauakestev, energiatõhus ja kergesti hooldatav puitaken Fenestra Basic sobib eriti hästi vanadesse hoonetesse, kus soov säilitada originaalse puitakna välimus ning tunnetus. Pöördavatav puitaken, mille valdav osa elemente on puidust. Vaid lengi alapuud ja horisontaalset vahepuud katab alumiinium. Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja -luugid ning dekoratiivliistud. Mudelil on lai valik erinevaid viimistluslahendusi. Kõik meie tooted on testitud sertifitseeritud katselaborite poolt.

Puitaken BASIC

  • U-väärtus kuni 0,96 W / m²K
  • Selektiivklaas tagab tipptasemel soojusisolatsiooni
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Lai valik erinevaid klaaspakette
  • Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja –luugid ning dekoratiivliistud
  • Erikujuliste akende võimalus: ümarad, kaarjad, kaldnurksed jne.

Puit

Männipuit on valitud ja töödeldud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Akna lengid on valmistatud vähemalt kolmekihilisest liimpuidust  (mänd) ning liimitud ilmastikukindla liimiga D4. Akna raamid on valmistatud oksavabast männipuidust ning nähtav peitsitud/lakitud pind on ilma sõrmjätkudeta.

Klaasid

Siseraamil kasutame argoontäitega kahekordset selektiivpinnaga klaaspaketti. Välisraamis kasutame standardina 4mm klaasi.
Eritellimusel turvaklaasid, klaaspaketid helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengisügavus 130 mm, 170 mm ja 210 mm.
Soovituslik pindala raamil 3 m², lengil 6 m².
Erilahendusena suuremad mõõdud võimalikud.

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 0,96 W/m²K
U-arv eriklaasidega 0,75 W/m²K
testimõõt 1 190 x 1 190 (EES Oy)

Heli­isolatsioon: ?

Rw=42-50 dB
Ctr=35-47 dB

Tihendid:

Tihenditena kasutame TPE-tihendeid.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse meie tehases ilmastikukindlate värvide, peitside ja lakkidega (AkzoNobel, TINTEX). Värvivalik on lai.

Varustus

Kaheraamiline puitaken BASIC

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni AkzoNobel või TINTEXi kataloogist.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.