Kaheraamiline puitaken BASIC

Fenestra Basic on pöördavatav puitaken, mille valdav osa elemente on puidust. Vaid lengi alapuud ja horisontaalset vahepuud katab alumiinium.

Puitaken BASIC

  • U-väärtus kuni 0,96 W / m²K
  • Selektiivklaas tagab tipptasemel soojusisolatsiooni
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest
  • Lai valik erinevaid klaaspakette
  • Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja –luugid ning dekoratiivliistud
  • Erikujuliste akende võimalus: ümarad, kaarjad, kaldnurksed jne.

Puit

Kolmekihiline liimpuit (mänd) vastavalt kvaliteedistandardi RT 41-10431 järgi. Lengid on liimitud sõrmjätkatud puitlamellidest ilmastikukindla liimiga D4.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Välisraamis on standardklaasina 4mm float klaas ja siseraamis on kahekordne SFS-standardijärgne klaaspakett.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengisügavus 130 mm, 170 mm ja 210 mm

Soojapidavus: ?

U-arv standardklaasiga 0,96;
U-arv eriklaasidega 0,75 (VTT arvutuslik, mõõt 1230×1480)

Heli­isolatsioon: ?

Rw=42-50 dB
Ctr=35-47 dB

Tihendid:

Siseraami tihendiks on lengi sisepoolele kinnitatud TPE-tihend.  Täiendavaks raamitihendiks on siseraamile paigaldatud TPE-tihend. Kahekomponentne välisraami plastiktihend asetseb lengi  välimises tihendisoones.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse värvimise (näiteks RAL kataloog) või peitsimise ja lakkimise teel (AkzoNobel TINTEX kataloog).

Varustus

Kaheraamiline puitaken BASIC

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni Akzo TINTEXi kataloogist.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Kaheraamiline puitaken BASIC

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.