Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Fenestra Premium, avatavate akende lipulaev – energiatõhus ja suurepäraste soojapidavusnäitajatega aken. Põhjamaade ilmastikutingimustesse ideaalselt sobiv Premium on
sissepoole pöördavatav, kaheraamiline, neljaklaasiline aken. Akna lengid on kaetud alumiiniumprofiilidega ning välisraam on alumiiniumist. Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja -luugid ning dekoratiivliistud. Mudelil on lai valik erinevaid viimistluslahendusi. Kõik meie tooted on testitud sertifitseeritud katselaborite poolt.

Puitalumiiniumaken PREMIUM

  • U-väärtus kuni 0,57 W / m²K
  • G-arv 0,29 W / m²K
  • Kauakestev ja kergesti hooldatav.
  • Valmistatud kvaliteetsetest materjalidest.
  • Akendele saab soovi korral tellida tuulutusventiilid, sääsevõrgud, ribakardinad, tuulutusraamid ja –luugid ning dekoratiivliistud.
  • Aknad valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele tellimustööna ISO 9001-kvaliteedisüsteemi järgi.

Puit

Männipuit on valitud ja töödeldud kvaliteedistandardi RT 103241 järgi. Akna lengid on valmistatud vähemalt kolmekihilisest liimpuidust (mänd) ning liimitud ilmastikukindla liimiga D4. Akna raamid on valmistatud oksavabast männipuidust ning nähtav peitsitud/lakitud pind on ilma sõrmjätkudeta.

Alumiinium

Ilmastikukindlad ja kergesti hooldatavad alumiiniumosad on pulbervärvitud. Standardsed värvitoonid on valge, hall, tumehall, helehall ja tumepruun.

Klaasid

Sise- ja välisraamis kasutame argoontäitega kahekorset selektiivpinnaga klaaspaketti.

Eritellimusel turvaklaasid, klaaspaketid helipidavuse parandamiseks ja päikesekiirguse mõju vähendamiseks.

Toote tehnilised andmed

Mõõdud:

Lengi sügavus 130mm, 170mm ja 210mm.
Laius 290-2 390mm, kõrgus 290-2 390mm, max 4 m².
Raami max kaal 100 kg. Klaaspaketi kaal seab akende suurusele piirangud. Kui aga leng on jagatud vahepuuga mitmeks osaks siis võib akna suurus olla kuni 7 m².

Soojapidavus: ?

U-arv = 0,57 W/m²K
G-arv = 0,29 W/m²K
testimõõt 1 190 x 1 190 (EES Oy)

Heli­isolatsioon: ?

Rw = 44
Rw+C42
Rw+Ctr39 standard

Tihendid:

Tihenditena kasutame TPE-tihendeid.

Pinna­viimistlus:

Puitdetailid viimistletakse meie tehases ilmastikukindlate värvide, peitside ja lakkidega (AkzoNobel, TINTEX). Värvivalik on lai.

Varustus

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Fenestra rõduustel on käepidemed ja lahtipüsimissüsteemid juba standardvarustuses olemas. Meilt saad sobivad käepidemed ka lapselukuga ning just neile akendele ja rõduustele, millele tarvis. Erinevaid mudeleid on palju: uuri meie standardvalikut allpool ja leia just endale õige.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Fenestra akende ja rõduuste värvivalik on lai. Sobiva värvitooni saad valida endale sobivast RALi või RRi kataloogist; peitsitooni AkzoNobel või TINTEXi kataloogist.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Nii puitaknaid kui ka puitalumiiniumaknaid on võimalik tellida väga erineva suuruse ja kujuga. Aknad võivad olla nelinurksed, ruudukujulised, kolmnurksed, ümmargused, trapetsikujulised, kaldnurkade või kaartega. Mis teile parasjagu sobivaim on.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Aknaklaas võib olla kodus dekoratiivelemendiks või vajadusel ka piirata vaadet õuest tuppa või vastupidi. Näiteks sobib pesuruumi väga hästi Satinovo klaas, mis laseb ruumi valgust kuid varjab õuest vaatajale paljugi. Valik on piisav, et igaüks leiaks meelepärase.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Kevadel ja suvel tuleb ikka võidelda sääskede, kärbeste ja teiste tüütute külalistega. Siin tuleb appi putukavõrk, mille saab paigaldada toa poolelt ja lisada avatavatele akendele.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Stiilsed ja kodu sisustusega sobivad ribakardinad ja rulood muudavad elamise eriti mugavaks. Soovitame need tellida juba koos akendega, sest hilisem paigaldus on tunduvalt kulukam ja aeganõudvam.

Kaheraamiline puitalumiiniumaken PREMIUM

Tuulutusventiilid aitavad tagada kodus efektiivse ventilatsiooni, hoides siseõhu ruumis värske ja tervislikuna. Ventiilid on projekteeritud nii, et välisõhk seguneks toa ülaosas sooja siseõhuga, tänu millele ei teki toas ka tuuletõmbust.